Posted in Hantle

Hantle, czyli obowiązkowe wyposażenie każdej siłowni

Podstawowym elementem każdej siłowni są hantle ze sklepu marbo-sport.pl. Bez nich trudno wyobrazić sobie trening siłowy oraz fitness. W powszechnej sprzedaży dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju produktów, które możemy wybrać…czytaj dalejHantle, czyli obowiązkowe wyposażenie każdej siłowni

Posted in Hantle

Hantle – jak się z nimi obchodzić?

Czym są hantle? Hantle to podstawowy sprzęt sportowy (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy-i-obciazenia_Hantle-967.html). Z racji na nawiedzającą świat pandemie, coraz większym zainteresowaniem w domostwach cieszą się właśnie hantle. Przy pomocy hantli jesteśmy w stanie…czytaj dalejHantle – jak się z nimi obchodzić?

Jak zadbać o aktywność fizyczną bez wychodzenia z domu?

Aktywność fizyczna jest niezwykle istotnym elementem naszego życia. Regularna aktywność rekomendowana jest przez specjalistów w celu zachowania dobrego stanu zdrowia. To nie wszystko, bo solidna dawka ruchu pomaga również zapewnić dobry wygląd sylwetki. Niestety duża część osób często o niej zapomina. Faktem jest, że prowadzimy głównie siedzący tryb życia. Nie sprzyja to ani naszemu zdrowiu, ani naszej sylwetce. Jednym z powodów tego, że ludzie nie są wystarczająco aktywni, jest brak czasu. Wielu wiąże aktywność fizyczną z koniecznością regularnego chodzenia na siłownie czy fitness. Na szczęście w rzeczywistości jest inaczej.

Jak zadbać o aktywność fizyczną bez wychodzenia z domu?

Regularne treningi można wykonywać w domowym zaciszu. Ich efektywność może być równie duża, jak w przypadku ćwiczeń na siłowni. Aby wykonywać skuteczne ćwiczenia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu. Jeżeli chcemy z powodzeniem wykonywać treningi w domu, wystarczą nam proste przyrządy. Dobrym przykładem mogą być hantle, które pozwalają wykonać trening całego ciała, a do tego nie zabierają dużo miejsca. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie zagospodarować wystarczającej przestrzeni na większą ilość sprzętu do ćwiczeń. Zalety hantli to między innymi:

  • Nie zajmują dużo miejsca, więc można trenować z nimi nawet w małym mieszkaniu
  • Pozwalają wykonać trening całego ciała
  • Z hantlami możemy wykonać przynajmniej kilka różnych ćwiczeń na każdą partię mięśniową, dzięki czemu treningi nie będą monotonne
  • Niektóre hantle pozwalają na regulowanie ciężaru, przez co jesteśmy w stanie robić postępy

Jakie ćwiczenia można wykonać z hantlami w domu?

Hantle umożliwiają nam przeprowadzenie kompleksowego treningu. Jest wiele ćwiczeń, które możemy z nimi wykonać. Są to między innymi: przysiady, wykroki, rozpiętki, uginanie ramion czy wiosłowanie. Dzięki nim jesteśmy w stanie trenować wszystkie partie mięśniowe, a decydując się na hantle z możliwością regulowania ciężaru, będziemy mogli robić realne postępy. Takie ćwiczenia pozwalają skutecznie zadbać o zdrowie i poprawić skład ciała. Jeżeli chcemy urozmaicić treningi, warto poza hantlami kupić gumy oporowe. Taki zestaw może być świetną alternatywą dla siłowni. Gumy oporowe pozwolą jeszcze bardziej aktywizować ciało, dzięki czemu treningi będą skuteczniejsze. Dbanie o regularną aktywność fizyczną nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Każdy jest w stanie zapewnić sobie odpowiednią dawkę ruchu bez wychodzenia z domu.