Posted in Hantle

Hantle, czyli obowiązkowe wyposażenie każdej siłowni

Podstawowym elementem każdej siłowni są hantle ze sklepu marbo-sport.pl. Bez nich trudno wyobrazić sobie trening siłowy oraz fitness. W powszechnej sprzedaży dostępna jest szeroka gama różnego rodzaju produktów, które możemy wybrać…czytaj dalejHantle, czyli obowiązkowe wyposażenie każdej siłowni

Posted in Hantle

Hantle – jak się z nimi obchodzić?

Czym są hantle? Hantle to podstawowy sprzęt sportowy (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy-i-obciazenia_Hantle-967.html). Z racji na nawiedzającą świat pandemie, coraz większym zainteresowaniem w domostwach cieszą się właśnie hantle. Przy pomocy hantli jesteśmy w stanie…czytaj dalejHantle – jak się z nimi obchodzić?

Hantle – jak się z nimi obchodzić?

Czym są hantle?

Hantle to podstawowy sprzęt sportowy (https://www.marbo-sport.pl/pol_m_Gryfy-i-obciazenia_Hantle-967.html). Z racji na nawiedzającą świat pandemie, coraz większym zainteresowaniem w domostwach cieszą się właśnie hantle. Przy pomocy hantli jesteśmy w stanie wykonać wiele podstawowych ćwiczeń w sam raz dla osób rozpoczynających przygodę z budowaniem swojej sylwetki. Hantle posiadają bardzo prostą budowę. Jest to uchwyt z symetrycznie rozłożonym ciężarem po obu stronach. Istnieją hantle rozkładane oraz nierozkładane. Hantle rozkładane składają się osobno z uchwytu, ciężarków oraz nakrętki. Zależnie od ceny mogą one być żeliwne jak i z tworzywa sztucznego wypełnionego piaskiem (w przypadku ciężarków). Ciężarki mogą być wykonane w różnych rozmiarach i kształtach. Uchwyty również są produkowane w różnych grubościach lub z materiałów o różnej przyczepności dla urozmaicenia bodźców dostarczanych do ciała podczas sesji treningowych.

Jak używać hantli?

Hantlami jesteśmy w stanie wykonać trening dowolnej grupy mięśniowej przykładowo:

  • mięśnie pleców i biceps,
  • mięśnie nóg,
  • mięśnie klatki piersiowej i triceps,

Hantlami możemy wykonać dowolny ruch w każdej płaszczyźnie, więc jedynie nasza wyobraźnia i wiedza ogranicza ilość możliwych do wykonania ćwiczeń. Jednak trzeba dbać o odpowiedni dobór ciężarów do wagi i stopnia zaawansowania osoby trenującej, aby uniknąć niechcianych kontuzji. Warto korzystać z publikowanych w sieci darmowych poradników i instruktarzy do ćwiczeń z obciążeniami. Hantle zawsze kojarzą się z treningiem siłowym jednak można je również wykorzystać w ćwiczeniach na równowagę, koordynację lub nawet przy rehabilitacji. Hantle świetnie nadadzą się dla wielu grup ludzi. Hantle świetnie nadadzą się zarówno dla osób młodych jak i starszych. Jednak trzeba dbać o odpowiedni dobór ciężarów do wagi i stopnia zaawansowania osoby trenującej, aby uniknąć niechcianych kontuzji.

Jakie są skutki używania hantli?

Skutkami prawidłowego używania hantli jest między innymi wzrost trenowanej grupy mięśni. Według wieli badań trening siłowy może również znacząco i pozytywnie wpływać na kondycję psychiczną osoby ćwiczącej. Jednak nie tylko siła fizyczna i psychiczna może ulec poprawie dzięki używaniu podstawowego sprzętu sportowego jakim są hantle również wpływamy pozytywnie na posturę naszego ciała, równowagę i koordynację. Zakup hantli jest świetnym sposobem na poznawanie i zagłębianie się w świat sportów sylwetkowych.